Hakkımızda

KURUCUNUN MESAJI 

Halil Tellioğlu Jammy ParfümAvrupa ve İngiltere'de yaşadığım zamanlarda butik ve tasarım yönüyle parfüm mağazaları üzerinde ciddi araştırma yapma fırsatım oldu. Ocak 2018 tarihinde İngiltere’de yaşadığım dönemde uzun süren araştırmalarımın bir neticesi olarak Jammy Perfume’nin ilk girişim fikirleri filizlendi.

Türkiye'ye tekrar geldiğim zaman içerisinde “Butik ve özel bir konseptle neden yerli üretim parfüm olmasın” diye düşünüp Jammy Perfume ismini bularak girişimimizin temelini attım.

Markanın ismine gelecek olursak, ürünlerimizin son derece kaliteli olmasını hedeflediğimiz ve ürünlerimiz perfume segmentinde üretileceği için Jammy Perfume ismini benimsedim. İsmi benimsedikten sonra parfüm sektöründe nasıl bir yer edineceğime dair araştırma faaliyetleri yapıp, günümüzün çağı ve teknolojisini göz önünde bulundurarak iş modeli olarak e-ticaret’i tercih ettim.

Her girişimin en kritik süreci başlangıç aşamasıdır. Girişimimde kritik süreci arkamda bıraktıktan sonra işin en zevkli kısmına geçtim. Markamızın dijital varlıkları olan web sitesi ve sosyal medya hesaplarını oluşturduktan sonra ürünlerimizin kimliğini en iyi şekilde yansıtan ürün tasarımını gerçekleştirdim.

Ürünlerimin tasarımlarını gerçekleştirirken birbirinden özel insanlarla tanışma fırsatı elde ettim. Parfümün ham maddesi olan esans seçimimde ve bu süreçte Selpa Kimya’nın sahipleri olan Mustafa Öztürk ve Cihat Akyüz‘ün fikirleri bana yol gösterici oldu.

Halil TELLİOĞLU