" TÜRKİYE'NİN HER YERİNE 200 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO! "

Ofislerde Koku Tercihi!

Koku alma duyusu, insanların hayatlarındaki en önemli özelliklerden bir tanesidir. Koku duyusu; insanların hafızalarını, yaratıcılıklarını ve duygularını bile etkileyecek kadar kuvvetli bir altyapıya sahiptir. Koku duyusu vücutta 24 saat boyunca açık kaldığı için, bilimsel araştırmalara da konu olmuştur. Bilimsel araştırmaların gerçekleştirdiği analizler ve değerlendirmeler sonucunda, iş ve ticaret dünyasında kokunun önemi ortaya çıkartılmıştır. Gerekli çalışmalar, artık satış politikalarının veya çalışma ortamlarındaki mekanın koku üzerinden kontrol edilmesine ve koku duyusuna hitap edecek şekilde ayarlanmasına yönelmiştir. Bu sayede ortamın beyindeki merkezlere iyi veya kötü olduğu, %75 oranında koku duyusu sayesinde iletilmektedir.

Ofisleri Güzel Kokularla Daha Verimli Hale Getirmek

Ofisler, kalabalık ve stresli ortamlardır. Çünkü yoğun iş temposu ve uzun mesai sistemi, insanların normalden çok daha gergin bir şekilde zaman geçirmelerine sebep olmaktadır. Bilimsel çalışmalar, ofislerdeki bu ortamları yok etmek ve en azından daha verimli bir hale getirmek adına koku duyusundan faydalanmaktadır. Koku duyusu sayesinde; merkezi sinir sistemine uğramadan direk beyne giden kokular, etkili bir şekilde kullanılmaya başlanmıştır. Ofise verilen düzenli koku molekülleri; ofisin daha çalışılabilir ve enerjik bir ortama dönüşmesini sağlamaktadır. Bunun yanında çalışanların psikolojik durumları çok daha canlı bir hal alacağı için, yine ofisteki verimin artması beklendik bir durum olacaktır.

Siz de ofisinizin kokusunu değiştirmek istiyorsanız hemen satış temsilcimiz ile görüşebilir veya kurumsal koku sayfamızı ziyaret edip detaylı bilgi alabilirsiniz.


Yorum bırakın

Liquid error: Could not find asset snippets/booster-message.liquid