" TÜRKİYE'NİN HER YERİNE 200 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO! "

Parfüm Sınıflarıyla İlgili Sıra Dışı Bilgiler

Parfüm Sınıfları ve Parfüm Sınıflarında Jammy Perfume’nin Yeri

Biliyoruz ki parfümler kendi aralarında Eau De Cologne (EDC), Eau De Totilette (EDT) ,Eau De Parfüm (EDP) ve Perfume olmak üzere  4 sınıf olarak ayrılmaktadır. Peki ya bunların arasındaki farklar nelerdir? Gelin bir onları ele alalım. Aslında parfümleri böyle ayıran içinde ki esans oranıdır. Şimdi esans oranlarına göre azdan-çoğa doğru sıralayalım.

 EDC(Eau De Cologne)

Yoğunluk oranı en az olan parfümlerdir. İçerisindeki esans oranı %5’i geçmez. Genellikle aşırı kokuya hassasiyeti olan kişiler tarafından tercih edilir. “Hafif” diye nitelendirilen bir parfüm olduğundan çok fazla tercih edilmez. Kalıcılığı ve yoğunluk bakımından en zayıf olanıdır.

EDT(Eau De Toilette)

Yoğunluk oranı edp parfüme göre daha düşük, orta seviyededir. İçerisindeki esans oranı %5-7 civarına kadar çıkabilmektedir. Günlük kullanım için ideal, her mevsim kullanılabilen parfümlerdir. Kalıcılığı orta derecededir.

EDP(Eau De Parfume)

Yoğunluk ve kalıcılık olarak ikinci sıradadır. Esans oranı %7-15 civarına kadar çıkabilmektedir. “Kalıcı parfüm” diye nitelendirilen parfümlerin tamamı Edp’dir. Günlük olarak pek tercih edilmezler. Yazın çok ağır olacağından, genellikle kışın kullanılan parfümlerdir. Özellikle yaz akşamlarının vazgeçilmezidir.

PERFUME

Kalıcılık oranı en yüksek parfüm segmentidir. İçerisinde %15 ve %40 arasında değişen bir oranla koku özü bulunur. Kokuların en güçlü ve kalıcısıdır.En yoğun kokuya sahiptir.

 

Jammy Perfume sizlere “Perfume” segmenti ürünler sunmaktadır. En yoğun ve en kaliteli kokuya Jammy Perfume sayesinde sahip olabilirsiniz!

 

 

 


Yorum bırakın

Liquid error: Could not find asset snippets/booster-message.liquid